Blue Flower

W dniach 06 – 14 czerwca 2015r. ruszyła III edycja Dni Przyjaciół Piłki Nożnej, gdzie mottem eventu było:
„Cała Polska Gra i Kibicuje Piłce Nożnej!
W rocznicę UEFA EURO 2012 Przyjaciele spotykają się na boisku!”

     W Zakładzie Poprawczym w Nowem w związku z edycją w rocznicę UEFA EURO 2012r. rozegrane zostały w dniu 10.06.2015r. mecze piłki nożnej pomiędzy pracownikami Zakładu Poprawczego w Nowem a jego wychowankami. Impreza sportowa połączona została dodatkowo z Akcją Odpowiedzialności Społecznej Przyjaciół Piłki Nożnej połączonej z Dniami Przyjaciół Piłki Nożnej „Razem wygrywamy z rakiem piersi”/ „Pokażmy rakowi piersi Różową Kartkę”.  

     Na imprezę zaproszeni zostali pracownicy placówki, ale również społeczność miasta Nowe.

    Głównymi celami eventu była integracja społeczności piłki nożnej świętujących wspólną radość związaną z grą
i kibicowaniem piłce nożnej, a także promocja aktywnego i zdrowego stylu życia, promocja wartości jakie niesie aktywne uprawianie i bezpośrednie kibicowanie piłce nożnej, integracja społeczeństw lokalnych wokół piłki nożnej.

     Impreza w połączeniu z akcją społeczną, pt.: „Pokażmy rakowi piersi Różową Kartkę” niosła za sobą generalne założenia promocji sposobów zmniejszania ryzyka zachorowania a szczególnie wczesnego wykrywania raka piersi prowadząca do wypromowania „zasad skutecznej walki z rakiem piersi” przy współpracy z instytucjami i organizacjami zajmującymi się inicjowaniem, koordynacją i nadzorem nad programami profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi.

     Akcja miała na celu rozegranie meczów pod hasłem „Razem wygrywamy z rakiem piersi” i wręczeniem paniom „Różowych kartek Życia”, wypromowanie istniejących możliwości działań profilaktycznych oraz badań wczesnego wykrywania raka piersi.

   Gracze ubrani byli w koszulki sportowe z hasłem akcji, które zostały zamówione specjalnie na ten cel. Każdy z graczy oraz przybyłych otrzymał ponadto folder reklamowy z hasłami eventu.